Logotyp Eksjö kommun

Lärare och mentorer

Lärare

Här listas alla våra undervisande lärare. De är sorterade i bokstavordning på efternamn.


Emma Adolfsson
telefon: 0381-361 51
e-post: emma.adolfsson@eksjo.se




BIld: foto saknas.


Samuel Ahlberg
telefon: 0381-363 48
e-post: samuel.ahlberg@eksjo.se





Mikael Alfheim
telefon: 0381-363 22
e-post: mikael.alfheim@eksjo.se





Kjell Allstrin
telefon: 0381 - 362 59
e-post: kjell.allstrin@eksjo.se





Shahla Al-Khadra
telefon: 0381-363 76
e-post: Shahla.Al-Khadra@eksjo.se





Johan Andersson
telefon: 0381-362 14
e-post: johan.andersson@eksjo.se





Pernilla Andersson
telefon: 0381-363 25
e-post: pernilla.andersson@eksjo.se





Peter Andrén
telefon: 0381-363 26
e-post: peter.andren@eksjo.se





Yngve Arvidsson
telefon: 0381-363 87
e-post: yngve.arvidsson@eksjo.se





Cecilia Bergander
telefon: 0381-361 35
e-post: cecilia.bergander@eksjo.se




Sven-Gunnar


Sven-Gunnar Bergander
telefon: 070 - 286 23 76
e-post: svengunnar.bergander@eksjo.se





Ann Bergkvist
telefon: 0381-360 58
e-post: ann.bergkvist@eksjo.se




Bild: porträtt saknas.


Anna Björk
telefon: 0381-360 73
e-post: anna.bjork1@eksjo.se





Catharina Borg Davidsson
telefon: 0381-361 30
e-post: catharina.davidsson@eksjo.se





Anette Borin Johansson
telefon: 0381-360 57
e-post: anette.borin.johansson@eksjo.se





Fredrik Creutz
e-post: fredrik.creutz@eksjo.se






Marie Ekman
telefon: 0381-364 42
e-post: marie.ekman@eksjo.se




Bild saknas


Caroline Eknäs Holm
e-post: caroline.eknas-holm@vetlanda.se






Sine Engborg
telefon: 0381-363 79
e-post: sine.engborg@eksjo.se





Anna Engelsen
telefon: 0381-360 71
e-post: anna.engelsen@eksjo.se





Lena Eriksson
telefon: 0381-362 68
e-post: lena.eriksson@eksjo.se





Anna Erlandsson
telefon: 0381-364 31
e-post: anna.erlandsson@eksjo.se





Cecilia Evebring
Tjänstledig läsåret 2021-2022




Bild saknas


Ali Dahir Farah
e-post:





Bild: porträtt på Linda Fjällgren-Sprimont.


Linda Fjällgren Sprimont
telefon: 0381-362 73
e-post: linda.fjallgren-sprimont@eksjo.se





Jan Friman
telefon: 0381 - 362 67
e-post: jan.friman@eksjo.se





Anna-Karin Fyhr
telefon: 0381-360 74
e-post: anna-karin.fyhr@eksjo.se





Emma Garcia-Rostedt
telefon: 0381-361 50
e-post: emma.garcia-rostedt@eksjo.se





Thomas Gerhardsson
telefon: 0381-363 84
e-post: thomas.gerhardsson@eksjo.se




Bild: porträttbild saknas.


Eva Godrén
telefon: 0381-365 40
e-post: eva.godren@eksjo.se





Mikael Godrén
telefon: 0381-363 47
e-post: mikael.godren@eksjo.se




Bild: porträttbild saknas.


Boel Gustafsson
telefon: 0381-361 23
e-post: boel.gustafsson@eksjo.se




Foto saknas.


Patrick Gustafsson
telefon: 0381 - 422 94
e-post: patrick.gustafsson@eksjo.se




Bild: porträttbild saknas.


Frida Hagström
telefon: 0381-364 38
e-post: frida.hagstrom@eksjo.se





Daniel Hájek
telefon: 0381 - 361 98
e-post: daniel.hajek@eksjo.se





Ana-Maria Hasselklint
telefon: 0381-360 39
e-post: ana-maria.hasselklint@eksjo.se





Amanda Helgesson
e-post: amanda.helgesson@eksjo.se





Bild: porträttbild saknas.


Sandra Hila Schmidt
telefon: 0381-363 49
e-post: sandra.hila-schmidt@eksjo.se





Stefan Huhtimo 
telefon: 0381-364 97
e-post: stefan.huhtimo@eksjo.se





Susanne Huhtimo-Hallberg
telefon: 0381-363 82
e-post: susanne.huhtimo-hallberg@eksjo.se





Agneta Hurtig
telefon: 0381 - 360 23
e-post: agneta.hurtig@eksjo.se





Ulrika Högstedt-Claesson
telefon: 0381-363 86
e-post: ulrika.hogstedtclaesson@eksjo.se





Ann-Sofie Johansson
telefon: 0381-363 45
e-post: annsofie.johanssonklasson@eksjo.se





Elisabeth Johansson
telefon: 0381-361 47
telefon: elisabeth.johansson1@eksjo.se





Ulla Johansson
telefon: 0381-364 49
e-post: ulla.johansson@eksjo.se




Bild saknas


Miryam Khavari
e-post: miryam.khavari@eksjo.se





Bild saknas


Mathias Kinberg







Ann-Sofie Lindelöf
telefon: 0381-361 04
e-post: annsofie.lindelof@eksjo.se





Fredrik Lindemalm
telefon: 0381-363 17
e-post: fredrik.lindemalm@eksjo.se





Marie Lindemalm
telefon: 0381-362 95
e-post: marie.lindemalm@eksjo.se





Johan Lindenmo
telefon: 0381-362 16
e-post: johan.lindenmo@eksjo.se





Johan Lindström
telefon: 0381-362 04
e-post: johan.lindstrom@eksjo.se





Emil Löfgren
telefon: 0381-364 35
e-post: emil.lofgren@eksjo.se





Hampus Nilsson
telefon: 0381-361 54
e-post: hampus.nilsson1@eksjo.se





Christian Nohr
telefon: 0381-361 38
e-post: christian.nohr@eksjo.se





Bo Nordin
telefon: 072-456 31 11
e-post: bo.nordin@eksjo.se





Linda Nordin
telefon: 0381-362 77
e-post: linda.nordin-abaji@eksjo.se





Areej Nouri-Mohamad
telefon: 0381-361 07
e-post: areej.nouri-mohamad@eksjo.se





Sanela Okanovic
telefon: 0381-363 68
e-post: sanela.okanovic@eksjo.se





Christine Perger-Löfgren
telefon: 0381-361 42
e-post: christine.pergerlofgren@eksjo.se




Bild: porträtt Karin Petersson


Karin Petersson
telefon: 0381-362 46
e-post: karin.petersson@eksjo.se





Ulla-Carin Petersson
telefon: 0381-363 85
e-post: ullacarin.petersson@eksjo.se





Jenny Ragnarsson
telefon: 0381-361 66
e-post: jenny.ragnarsson1@eksjo.se





Mattias Rehnholm
telefon: 0381-362 98
e-post: mattias.rehnholm@eksjo.se




Foto saknas


Patrick Schooner
telefon: 0381 - 361 59
e-post: patrick.schooner@eksjo.se






Toni Stevkov
telefon: 0381-364 87
e-post: toni.stevkov@eksjo.se





Karin Svae
telefon: 0381-362 42
e-post: karin.svae@eksjo.se





Magnus Svensson
telefon: 0381-363 88
e-post: magnus.svensson@eksjo.se




Bild: porträtt på Malin Sandgren.


Linnéa Tambour
telefon: 0381-362 90
e-post: linnea.tambour@eksjo.se





Jessica Ström
telefon: 0381-361 84
e-post: jessica.strom@eksjo.se





Jeanette Svahn
telefon: 0381-361 63
e-post: jeanette.svahn@eksjo.se





Eva-Karin Themar (tjänstledig fram till vårterminen 2022)
telefon:
e-post:





Helene Tingvall
telefon: 0381-364 39
e-post: helen.tingvall@eksjo.se





Magnus Tönnesson-Jansson
telefon: 0381-362 94
e-post: magnus.tonnesson-jansson@eksjo.se





David Törnberg Kareliusson
telefon: 0381-363 09
e-post: david.tornberg-kareliusson@eksjo.se





Per Uddholm
telefon: 0381-363 24
e-post: per.uddholm@eksjo.se





Elin Wassby Hjortstam
telefon: 0381-361 46
e-post: elin.hjortstam@eksjo.se





Kevin Wickberg
telefon: 0381 - 364 42
e-post: kevin.wickberg@eksjo.se




Mentorer - Nationella program

Mentorer på de nationella gymnasieprogrammen.

BA19, BA20 & BA21


Jan Friman
telefon: 0381 - 361 59
e-post: jan.friman@eksjo.se





Mattias Rehnholm
telefon: 0381 - 362 98
e-post: mattias.rehnholm@eksjo.se




EE19


Yngve Arvidsson
telefon: 0381-363 87
e-post: yngve.arvidsson@eksjo.se




EK19

Bild: porträtt på Malin Sandgren.


Linnéa Tambour
telefon: 0381-362 90
e-post: linnea.tambour@eksjo.se





Jessica Ström
telefon: 0381-361 84
e-post: jessica.strom@eksjo.se




EK20



Pernilla Andersson
telefon: 0381-363 25
e-post: pernilla.andersson@eksjo.se




Kjell Allstrin
telefon: 0381 - 362 59
e-post: kjell.allstrin@eksjo.se




EK21


Johan Andersson
telefon: 0381-362 14
e-post: johan.andersson@eksjo.se





Ana-Maria Hasselklint
telefon: 0381-360 39
e-post: ana-maria.hasselklint@eksjo.se




ES20


Bo Nordin
telefon: 072-456 31 11
e-post: bo.nordin@eksjo.se





David Törnberg Kareliusson
telefon: 0381-363 09
e-post: david.tornberg-kareliusson@eksjo.se




ES21


David Törnberg Kareliusson
telefon: 0381-363 09
e-post: david.tornberg-kareliusson@eksjo.se




Ingen profilbild


Sandra Hila Schmidt
telefon: 0381 - 363 49
e-post: sandra.hila-schmidt@eksjo.se





HU19


Emma Garcia Rostedt
telefon: 0381-361 50
e-post: emma.garcia-rostedt@eksjo.se




HU20


Jenny Ragnarsson
telefon: 0381-361 66
e-post: jenny.ragnarsson1@eksjo.se




HU21


Christine Perger-Löfgren
telefon: 0381-361 42
e-post: christine.pergerlofgren@eksjo.se




NA19a


Emma Adolfsson
telefon: 0381-361 51
e-post: emma.adolfsson@eksjo.se




NA19b


Ulrika Högstedt Claesson
telefon: 0381-363 86
e-post: ulrika.hogstedtclaesson@eksjo.se




Lena Eriksson


Lena Eriksson
telefon: 0381 - 362 68
e-post: lena.eriksson@eksjo.se




NA20


Sine Engborg
telefon: 0381-363 79
e-post: sine.engborg@eksjo.se





Thomas Gerhardsson
telefon: 0381-363 84
e-post: tomas.gerhardsson@eksjo.se





Ulla- Carin Petersson
telefon: 0381-363 85
e-post: ullacarin.petersson@eksjo.se




NA21a


Per Uddholm
telefon: 0381-363 24
e-post: per.uddholm@eksjo.se





Christian Nohr
telefon: 0381 - 361 38
e-post: christian.nohr@eksjo.se




NA21b


Elin Wassby Hjortstam
telefon: 0381-361 46
e-post: elin.hjortstam@eksjo.se





Anna Engelsen
telefon: 0381 - 360 71
e-post: anna.engelsen@eksjo.se




SA19


Susanne Huhtimo-Hallberg
telefon: 0381-363 82
e-post: susanne.huhtimo-hallberg@eksjo.se




Bild: porträttfoto saknas.


Samuel Ahlberg
telefon: 0381-363 48
e-post: samuel.ahlberg@eksjo.se





SA20

Bild: porträtt saknas.


Anna Björk
telefon: 0381-360 73
e-post: anna.bjork1@eksjo.se





Boel Gustafsson
telefon: 0381-361 23
e-post: boel.gustafsson@eksjo.se




SA21


Hampus Nilsson
telefon:  0381-361 54
e-post: hampus.nilsson1@eksjo.se





Ann Bergkvist
telefon: 0381-360 58
e-post: ann.bergkvist@eksjo.se




TE19


Marie Lindemalm
telefon: 0381-362 95
e-post: marie.lindemalm@eksjo.se


 

TE20


Mikael Alfheim
telefon: 0381-363 22
e-post: mikael.alfheim@eksjo.se




Bild: porträttfoto saknas.


Ann-Sofie Lindelöf
telefon: 0381-361 04
e-post: annsofie.lindelof@eksjo.se




TE21


Johan Lindenmo
telefon: 0381-362 16
e-post: johan.lindenmo@eksjo.se





Elisabeth Johansson
telefon: 0381-361 47
e-post: elisabeth.johansson1@eksjo.se




VO19


Sandra Lindström
telefon: 0381-360 24
e-post: sandra.lindstrom@eksjo.se




Bild: porträtt på Linda Fjällgren-Sprimont.


Linda Fjällgren Sprimont
telefon: 0381-362 73
e-post: linda.fjallgren-sprimont@eksjo.se




VO20

Bild: porträtt Karin Petersson


Karin Petersson
telefon: 0381-362 46
e-post: karin.petersson@eksjo.se





Johan Lindström
telefon: 0381-362 04
e-post: johan.lindstrom@eksjo.se




VO21


Anna-Karin Fyhr
telefon: 0381-360 74
e-post: anna-karin.fyhr@eksjo.se




Agneta Hurtig
telefon: 0381 - 36023
e-post: agneta.hurtig@eksjo.se





Mentorer - IM-programmet

Mentorer på IMprogrammet.

Studiespåret


Peter Andrén
telefon: 0381 - 363 26
e-post: peter.andren@eksjo.se





Catharina Borg Davidsson
telefon: 0381-361 30
e-post: catharina.davidsson@eksjo.se





Ann-Sofie Johansson
telefon: 0381-363 45
e-post: annsofie.johanssonklasson@eksjo.se






Karin Svae
telefon: 0381 - 362 42
e-post: karin.svae@eksjo.se




Sanela Okanovic
telefon: 0381-363 68
e-post: sanela.okanovic@eksjo.se

 

 

Bild saknas


Jeanette Svahn
telefon: 0381 - 361 63
e-post: jeanette.svahn@eksjo.se




Praktikspåret



Toni Stevkov
telefon: 0381-364 87
e-post: toni.stevkov@eksjo.se




Patrick Gustafsson
telefon: 0381 - 422 94
e-post: patrick.gustafsson@eksjo.se




Mentorer - Gymnasiesärskolan

Mentorer för Gymansiesärskolans program.

AH



Ulla Johansson
telefon: 0381 - 364 49
e-post: ulla.johansson@eksjo.se





Anna Erlandsson
telefon: 0381 - 364 31
e-post: anna.erlandsson@eksjo.se




FG


Stefan Huhtimo
telefon: 0381-364 97
e-post: stefan.huhtimo@eksjo.se





Emil Löfgren
telefon: 0381-364 35
e-post: emil.lofgren@eksjo.se




HR


Helene Tingvall
telefon: 0381-364 39
e-post: helen.tingvall@eksjo.se





Marie Ekman
telefon: 0381 - 364 42
e-post: marie.ekman@eksjo.se




IND

Bild: porträttbild saknas.


Eva Godrén
telefon: 0381-365 40
e-post: eva.godren@eksjo.se




Bild: porträttfoto saknas.


Cecilia Evebring
Tjänstledig 2021-2022





Bild: porträttbild saknas.


Frida Hagström
telefon: 0381-364 38
e-post: frida.hagstrom@eksjo.se